Forum GLASGOW24.PL Strona Główna Forum GLASGOW24.PL
Portal Glasgow24.pl - Praca i życie w Szkocji

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
z polski do szkocji
Autor Wiadomość
ajemmagda 
Nowy
Madzia

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 10:47 am   z polski do szkocji

witam , jestem 20letnia matka i partnerka. zyjemy w polsce na srednich warunkach , narzeczony pracuje ile moze a zarabia najniższa krajowa ja jestem w 3 liceum musislam przerwac szkole i przejsc na taki proil ze wzgledu na urodzenie dziecka. w zwiazku z tym ze chce podjac prace nie moge jej znalesc poniewaz nie mam doswiadczenia zaznaczam ze mam wszelkie umiejetnosci i duze checi. marze aby wyjechac z polski i abysmy z partnerem mogli podjac prace za granica a córeczke posłac do żłobka lub przedszkola. co zrobic , gdzie sie odwoływac, gdzie szukac pracy(partner na caly etat ja dorywcza) od czego zacząć??????prosze o szybka odpowiedz:)

smerfetka0 
Nowy

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 4:32 pm   

mimo tego ze nie mieszkam w Skocji a w Londynie moge Ci powiedziec ze bez znajomosci pracy nie znajdziesz na odleglosc. to jest zawsze ryzyko i najlepiej miec odlozone pieniadze na jakis czas zycia za granica i poszukiwania pracy ale licz sie z tym ze wyplaty nei bedziesz miala po tygodniu a najwczesniej po dwoch (i to za jeden tydzien), albo po miesiacu. bez wyksztalcenia i doswiadczenia ciezko ci bedzie, najlepiej zaczac nizej jakies sprzatania itp. nie wiem jak stawka wynosi za to w Londynie.

mieszkanie mozliwe ze znajdziecie na odleglosc- w moim domu landlord kiedys wynajal w ciemno pokoj osobie ktora przyjechala pierwszy raz i pierwszego dnia zaplacila - najczesciej to jeden tydzien z gory i jeden tydzien depozytu, i co tydzien badz co miesiac kolejno.

poczatki sa zawsze trudne i biedne jak sie nie ma tu nikogo i jest w takiej sytuacji jak wy.

musicie sie liczyc rowneiz ze nie wiele osob chce wynajac pokoj dwojke parze z malym dzieckiem, a wynajecie studio flatu bedsitu chociazby jest mimo wszystko drozsze.

z dwojga zlego lepiej niech chlopak sam wyjedzie i zlapie prace i troche grosza.

Odpowiedz do tematu